Girls Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Girls Club

boys back off! xP ;)
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 obavezno procitajte...!!!!!!!!!

Go down 
+3
~SwAtKiCa 94~
AShLeY
JULY
7 posters
AuthorMessage
JULY
Admin
JULY


Female
Number of posts : 232
Age : 32
Lokacija : Zrenjanin
Hobby : slusanje the best mjuze
Humor : definitivan
Icona: : obavezno procitajte...!!!!!!!!! Dollhell_xxbellzxx_GHS%20cheer
Registration date : 2007-12-16

obavezno procitajte...!!!!!!!!! Empty
PostSubject: obavezno procitajte...!!!!!!!!!   obavezno procitajte...!!!!!!!!! Icon_minitimeThu Jan 03, 2008 12:17 am

CITAJ!!!!!

O narkomaniji

"Narkomanija je bolesna potreba da se stalno ili povremeno u organizam unosi neka supstancija biljnog, zivotinjskog ili mineralnog porekla, koja dovodi do stetnog dejstva po licnost i drustvo."

Nju karakterisu: neodoljiva zelja da se nastavi uzimnje droga i da se droga nabavi po svaku cenu;

"Narkomanija je teska bolest od koje najcesce boluju mladi ljudi izmedju 14 i 25 godina. Ona dakle pogadja covjeka u najosjetljivijem periodu njegovog zivota. jednom rjecju narkomanija predstavlja zloupotrebu droge i opste ljudsko zlo.

Postoje razne vrste droga, a u praksi , kao narocito opasna vrsta droge, pojavljuju se:

Heroin LSD Morfijum Opijum


Stetnost droge prvenstveno se ogleda u tome sto ona za relativno kratko vreme menja coveka pretvarajuci ga u nesto sto on nije: U lopova, u bjeguncaod stvarnosti i lazova,, bolesnika, siledziju, dusevnog bolesnika i tako dalje..
Posle ukusnog zalogaja koji izaziva poviseno zadovoljstvo I raspolozenje osecanje prijatnosti I spokojstva, kao I oslobodjenje od straha I smiraj nerava, droga se munjevito pretvara u opasnog mucitelja, stvarajuci kod uzivaoca mamurluk, pomracenje uma, nesigurnost I mucninu, oduzetost misica I mozga, a s vremenom I povracanje, gusenje, pena na ustima. Na kraju dovodi covjeka u stanje da kida sopstveno meso.

U stadijumu stecene zavisnosti droga postaje sastavni deo metabolizma organizma. Nazivaju je I "Slatkim ubicom tela"
U intelektualnom stanju smanjuje moc opazanja I shvatanja, slabi I umnu sposobnost. To se najvise odnosi na djecu I pocetnike koji se zbog neukosti predrogiraju I dozivljavaju trenutni tragicni kraj!
Pušenje, šta nam radi?
Preko 4000 otrovnih supstanci među kojima je 50 uzročnika raka, imaju štetno dejstvo na:

disajne organe (usna šupljina, ždrelo, grkljan, dušnik, pluća);
mokraćni sistem
pušenje sužava promer krvnih sudova i dovodi do povišenog krvnog pritiska
slabi osjećaj mirisa, ukusa, vida
ALKOHOL:::::
Alkoholizam je gruba riječ da se nosimo sa tim. Niko nije premlad ili prestar da ima problem sa opijanjem.
Zbog toga alkoholizam je bolest koja može pogoditi svakoga. Mlade, stare, bogate, siromašne, crne, bele...
Na pitanje"GDE MLADI UCE DA PIJU"moze se odgovoriti sudeci prema zapazanjima eksperimenata:40% dece alkoholicara i sami postaju alkoholicari.Njima treba pridodati i ne mali broj onih koji se vezuju za alkoholicare,iako sami ne piju.Veliki uticaj na mlade vrse i blizi rodjaci i kucni prijatelji.U kuci alkoholicara pice je uobicajena stvar ,a pijanstvo normalna pojava.Kada dete raste u takvoj atmosferi,sasvim sigurno ima vise izgleda da i samo pije, nego dete nealkoholicara.
Osnovna karakteristika poremecaja ponasanja alkoholicara jeste dvojnost koja se ispoljava u ljubaznosti i izvestacenoj pristojnosti prema prema spoljnom svetu i cesto potpunoj agresivnosti prema ukucanima.
.Alkoholicar zanemaruje svoj dom i gubi obazrivost prema ukucanima,
Dakle,alkoholicar svoju porodicu dovodi do prosjackog stapa i razdvajanja....
i na kraj nekoliko mojih reci nemoj te koristiti ni drogu ni cigare ni alkohol jer vidite posledice pa zapitajte se dali i vi zelite teko da zavrsite! by JULY
Back to top Go down
AShLeY
Admin
AShLeY


Female
Number of posts : 761
Age : 28
Lokacija : InterNet :D
Hobby : Trcim po sobi :P u al se slaze,hobi mi je da trcim po sobi...hahah XD
Humor : xexe :-)
Icona: : obavezno procitajte...!!!!!!!!! Dollhell_xxbellzxx_GHS%20cheer
Registration date : 2007-11-04

obavezno procitajte...!!!!!!!!! Empty
PostSubject: Re: obavezno procitajte...!!!!!!!!!   obavezno procitajte...!!!!!!!!! Icon_minitimeThu Jan 10, 2008 10:51 am

BlJlJlJlJlJlJaK...!
Back to top Go down
http://www.rbd-srbija.com
JULY
Admin
JULY


Female
Number of posts : 232
Age : 32
Lokacija : Zrenjanin
Hobby : slusanje the best mjuze
Humor : definitivan
Icona: : obavezno procitajte...!!!!!!!!! Dollhell_xxbellzxx_GHS%20cheer
Registration date : 2007-12-16

obavezno procitajte...!!!!!!!!! Empty
PostSubject: Re: obavezno procitajte...!!!!!!!!!   obavezno procitajte...!!!!!!!!! Icon_minitimeThu Jan 10, 2008 12:39 pm

bljak bljak to sam ja spremila, treba mi za skolu, pa reko i ovde da postavim...
Back to top Go down
AShLeY
Admin
AShLeY


Female
Number of posts : 761
Age : 28
Lokacija : InterNet :D
Hobby : Trcim po sobi :P u al se slaze,hobi mi je da trcim po sobi...hahah XD
Humor : xexe :-)
Icona: : obavezno procitajte...!!!!!!!!! Dollhell_xxbellzxx_GHS%20cheer
Registration date : 2007-11-04

obavezno procitajte...!!!!!!!!! Empty
PostSubject: Re: obavezno procitajte...!!!!!!!!!   obavezno procitajte...!!!!!!!!! Icon_minitimeThu Jan 10, 2008 12:48 pm

Oke,i mi smo imali to za gradjansko...
Back to top Go down
http://www.rbd-srbija.com
~SwAtKiCa 94~
cool girl
cool girl
~SwAtKiCa 94~


Female
Number of posts : 205
Age : 30
Lokacija : Negde u oblacima
Hobby : zezanje
Humor : :)
Icona: : obavezno procitajte...!!!!!!!!! Dollhell_xxbellzxx_GHS%20cheer
Registration date : 2007-12-08

obavezno procitajte...!!!!!!!!! Empty
PostSubject: Re: obavezno procitajte...!!!!!!!!!   obavezno procitajte...!!!!!!!!! Icon_minitimeFri Jan 11, 2008 5:31 pm

ja sa, par puta radila projekat i pano na tu temu, tako da ne moram ni da chitam, znam napamet... Nama u shkoli stalno prichaju o tome...
Back to top Go down
http://crazy-girls-club.do-talk.com
JULY
Admin
JULY


Female
Number of posts : 232
Age : 32
Lokacija : Zrenjanin
Hobby : slusanje the best mjuze
Humor : definitivan
Icona: : obavezno procitajte...!!!!!!!!! Dollhell_xxbellzxx_GHS%20cheer
Registration date : 2007-12-16

obavezno procitajte...!!!!!!!!! Empty
PostSubject: Re: obavezno procitajte...!!!!!!!!!   obavezno procitajte...!!!!!!!!! Icon_minitimeFri Jan 11, 2008 9:32 pm

ali ima puno njih koji se dorogiraju...
Back to top Go down
~SwAtKiCa 94~
cool girl
cool girl
~SwAtKiCa 94~


Female
Number of posts : 205
Age : 30
Lokacija : Negde u oblacima
Hobby : zezanje
Humor : :)
Icona: : obavezno procitajte...!!!!!!!!! Dollhell_xxbellzxx_GHS%20cheer
Registration date : 2007-12-08

obavezno procitajte...!!!!!!!!! Empty
PostSubject: Re: obavezno procitajte...!!!!!!!!!   obavezno procitajte...!!!!!!!!! Icon_minitimeSat Jan 12, 2008 7:14 pm

valjda ih nema na ovom forumu... lloll
Back to top Go down
http://crazy-girls-club.do-talk.com
*Princess Katja*
actiw girl
actiw girl
*Princess Katja*


Female
Number of posts : 54
Age : 29
Lokacija : U dworcu..haha
Hobby : hmmmm...
Humor : .....
Icona: : obavezno procitajte...!!!!!!!!! Dollhell_xxbellzxx_GHS%20cheer
Registration date : 2008-01-13

obavezno procitajte...!!!!!!!!! Empty
PostSubject: Re: obavezno procitajte...!!!!!!!!!   obavezno procitajte...!!!!!!!!! Icon_minitimeSun Jan 13, 2008 1:58 pm

I mi smo to trebali da nadjemo za gradjansko...
Back to top Go down
http://www.dulceyucker-forum.1forum.biz
JULY
Admin
JULY


Female
Number of posts : 232
Age : 32
Lokacija : Zrenjanin
Hobby : slusanje the best mjuze
Humor : definitivan
Icona: : obavezno procitajte...!!!!!!!!! Dollhell_xxbellzxx_GHS%20cheer
Registration date : 2007-12-16

obavezno procitajte...!!!!!!!!! Empty
PostSubject: Re: obavezno procitajte...!!!!!!!!!   obavezno procitajte...!!!!!!!!! Icon_minitimeSun Jan 13, 2008 7:44 pm

valjda....

peace out...
Back to top Go down
****B@D SWEET G!RL****
Admin
****B@D SWEET G!RL****


Female
Number of posts : 338
Age : 27
Lokacija : In REBELDE world!!!
Hobby : Pevanje,plesanje,fotkanje,šetanje po netu...
Humor : :D:D:D:D:D:D
Icona: : obavezno procitajte...!!!!!!!!! Dollhell_xxbellzxx_GHS%20cheer
Registration date : 2007-11-10

obavezno procitajte...!!!!!!!!! Empty
PostSubject: Re: obavezno procitajte...!!!!!!!!!   obavezno procitajte...!!!!!!!!! Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 7:00 pm

Užas!Ne znam u čemu je drogiranje!I sami znaju da će je to opasno i da mogu da čak i umru ako je budu uzimali.Bljak!
Back to top Go down
http://www.rebelde.2forum.biz
-*mEeMyTzA*-
new girl
new girl
-*mEeMyTzA*-


Female
Number of posts : 13
Age : 30
Lokacija : sa mojim drustwom.....bilo gde!
Hobby : swe i swashta....ja sam kreatiwno dete =)
Humor : lol.....=)
Icona: : obavezno procitajte...!!!!!!!!! Dollhell_xxbellzxx_GHS%20cheer
Registration date : 2007-11-20

obavezno procitajte...!!!!!!!!! Empty
PostSubject: Re: obavezno procitajte...!!!!!!!!!   obavezno procitajte...!!!!!!!!! Icon_minitimeFri Apr 11, 2008 9:57 pm

e hwala ti puno ja radim referat iz narkomanije.....pomoce mi!
Back to top Go down
http://www.camiybenja.worldgoo.com
JULY
Admin
JULY


Female
Number of posts : 232
Age : 32
Lokacija : Zrenjanin
Hobby : slusanje the best mjuze
Humor : definitivan
Icona: : obavezno procitajte...!!!!!!!!! Dollhell_xxbellzxx_GHS%20cheer
Registration date : 2007-12-16

obavezno procitajte...!!!!!!!!! Empty
PostSubject: Re: obavezno procitajte...!!!!!!!!!   obavezno procitajte...!!!!!!!!! Icon_minitimeSun Apr 13, 2008 6:11 pm

eto....
Back to top Go down
Realnost
Guest




obavezno procitajte...!!!!!!!!! Empty
PostSubject: Vasa je plitkost ...   obavezno procitajte...!!!!!!!!! Icon_minitimeThu Mar 11, 2010 4:03 am

Pocnimo od Marihuane , oni koji je konzumiraju ne nazivaju sebe "narkomanima" jer to i nisu . Ako bi tako gledali na konzumiranje ove umirujuce i plemenite supstance znaci da Jamaica,Amsterdam itd. su prestonice narkomanije , mislite da vlasti ne bi zabranile postojanje ove biljke uopste da je ona zaista toliko stetna. Ono sto kod nas plitki i ograniceni ljudi nazivaju drogom u drugim drzavama je kultura .
Jedan jako mudar covek mi je rekao da Marihuana otvara mudre ljude dok glupe zatvara i tera na glupost . Bilo je potrebno neko vreme da to shvatim . . .

Amfetamin ili ti Spiid - nema tripova , nema nekontrolisanih radnji i totalno smo svesni svego sto se dogadja oko nas . Nakon 30 do 50 minuta ova psihoaktivna droga dolazi do mozga i pocinje da bude otrov . Kiselina koja se nalazi u nosu nagriza slezinu i ako su nervi slabi ili ako se unese veca kolicina putem snifa dolazi do krvarenja koje se da zaustaviti . Srce ubrzava svoj rad do 3 puta brze , znojne zlezde pocinju da luce kiseline i dolazi do intezivnog znojenja , mozak pocinje brzo da prima i salje dosta podataka s'toga nam konverzacija ide kao nikada do sada , postajemo jako emotivni i iskreni , stotine misli su nam u glavi i nije nam bas do slusanja , najradije bi ispricali nekom ceo svoj zivot do poslednjeg detalja , Plucna maramica se siri i povecava kapacitet pluca pa nam je potrebno vise vazduha sto nas tera na fizicku aktivnost ..... Ako je uneta kolicina ne veca od 1grama ovaj efekat bi trebalo da traje bar 3 do 4 sata. Dan koji sledi posle uzimanja ove droge uzima svoj danak. Ne mozete: da spavate , jedete , setate jednostavno bi ste legli i tako cekali da vam neprijatan osecaj u stomaku prestane . Nezeljeni efekat traje maximum 3 sata. Ovo je bilo ukratko . Svako ko je ovo procitao ne bi trebao da se zanosi i pokusava nesto sa ovim supstancama . Text je iskljucivo da vam docara cistu realnost i celokupni efekat ove dve supstance o kojima sam poceo da pisem . Ako je neko zainteresovan za vise informacija moze se javiti na mail. www. dr.marksmith1@gmail.com
Back to top Go down
♥Fashionitta♥
new girl
new girl
♥Fashionitta♥


Female
Number of posts : 6
Age : 26
Lokacija : In my own world
Hobby : Reading
Humor : xoxo i dont know what to say
Icona: : obavezno procitajte...!!!!!!!!! Dollhell_xxbellzxx_GHS%20cheer
Registration date : 2010-06-22

obavezno procitajte...!!!!!!!!! Empty
PostSubject: Re: obavezno procitajte...!!!!!!!!!   obavezno procitajte...!!!!!!!!! Icon_minitimeTue Jun 22, 2010 2:07 pm

Ceemuu trositi paree na nestoo opasno po ziwot, nekontam ih al jaa too necu nikada uzimatii ;PP <3 peace1

PeAcE oUt PeOpLe
Back to top Go down
https://www.facebook.com/#!/Alexandra113
Sponsored content





obavezno procitajte...!!!!!!!!! Empty
PostSubject: Re: obavezno procitajte...!!!!!!!!!   obavezno procitajte...!!!!!!!!! Icon_minitime

Back to top Go down
 
obavezno procitajte...!!!!!!!!!
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Procitajte inace ste gotovi...

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Girls Club :: YOUR LIFE :: ♥School♥-
Jump to: